Як зявились цукерки

то улюблені всіма ласощі з’явилося на світ в результаті… випадковості! Більше 3 тисяч років тому древні єгиптяни випадково змішали мед, інжир і горіхи – так з’явилися перші в світі цукерки. При розкопках в Єгипті археологи знайшли картинки і записи, що містили відомості про те, як виглядали цукерки і як їх готували. Цукор в той час ще не був відомий, і замість нього вживали фініки і мед.

На Сході цукерки робили з мигдалю і фіги. В деяких країнах Сходу кожне плем’я мало свого кондитера і секретні рецепти. Донині арабські країни славляться своїм небувалим розмаїттям солодощів. Саме араби вперше стали варити цукор для отримання нових видів кондитерських виробів.

В древньому Римі варили горіхи і макові зерна з медом і засипали кунжутом, просоченим медом. В результаті виходило щось схоже на нугу.

У Стародавній Русі теж було щось на зразок цукерок: їх робили з кленового сиропу, патоки і меду.

Перші шоколадні цукерки були виготовлені в Брюсселі аптекарем Джоном Нойхаузом (John Neuhaus) в 1857 році. Винаходячи засіб проти кашлю, він випадково отримав продукт, який ми сьогодні називаємо шоколадними цукерками. У 1912 році його син ввів шоколадні цукерки в продаж. А золотисті обгортки для цих цукерок придумала його дружина, після чого вони пішли нарозхват.

Це солодкі ласощі було популярно в усі віки серед усіх верств населення. Правда, довгий час воно було абсолютно недоступно простим людям і було привілеєм багатого і знатного класу.

А слово «цукерка» походить від латинського confectum — «виготовлено». Цей термін спочатку використовували аптекарі в XVI столітті. Вони називали цим словом зацукровані або перероблені в варення фрукти, використовувані в лікувальних цілях. Джерело

Be the first to comment on "Як зявились цукерки"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*