google
 1. Яценюк називає держбюджет на 2008 рік виключно технічним документом

 2. Головна > Політика > Яценюк називає держбюджет на 2008 рік виключно технічним документом
 3. 03.01.2008
 4. Надрукувати Надіслати електронною поштою
 5. Глава Верховної Ради Арсеній Яценюк називає прийнятий парламентом закон про держбюджет на 2008 рік виключно технічним документом.

   

  Image"Цей бюджет (у його невдосконаленому варіанті) не догма. Для мене він був важливий тільки в одному: треба було його прийняти, щоб підвищити соціальні стандарти", - сказав він в інтерв'ю "Україні молодій".

  "Щоб у нас не було жодних проблем із зовнішнім світом, оскільки коли країна входить в новий рік без бюджету, це впливає не тільки на державні фінанси, але і на корпоративні", - пояснив спікер.

   

  Серед можливих проблем Яценюк назвав "негайне подорожчання ставок для позик українським банкам і клієнтам, погіршення умов виходу на зовнішні ринки, проблеми з "Нафтогазом".

  "Тому це зараз суто технічний документ, який дав можливість уникнути таких проблем. Уникнути, але не вирішити їх", - підкреслив глава Верховної Ради.

   

  Яценюк переконаний, що "на бюджет треба дивитися не як на кошторис доходів і витрат... державний бюджет - це не фіскальний документ і не міністр фінансів є особою, яка визначає, яким він повинен бути".

  "Міністр фінансів - це особа, яка може визначити тільки збалансовані підходи до доходів і витрат. А цілі і напрями використання бюджетних коштів повинні визначати виключно галузеві міністерства", - додав спікер.

   

  "Ці напрями повинні безпосередньо стиковаться з програмними цілями уряду, а вони сьогодні ще не прийняті", - відзначив Яценюк, додавши, що саме тому наполягав, "щоб наступна сесія Верховної Ради почалася з послання президента про внутрішнє і зовнішнє положення України". 

   

  Цей документ, на думку спікера, "головний у визначенні "колії", по якій повинна йти країна і вже виходячи з пріоритетних цілей і завдань, закладених в посланні президента, уряд повинен подати до парламенту програму дій Кабміну".

   

  "Є ще державна програма соціально-економічного розвитку України. Ці три базові документи визначають, чого ми хочемо досягти в 2008 році, які реформи провести", - додав Яценюк.

  При цьому він відзначив: "А у нас завжди який підхід в бюджеті? "Давайте максимум зберемо і максимум витратимо". Витратимо на що? На популізм".

   

  "Якщо цей Кабмін хоче стати урядом реформаторів, то у нього не вийде бути кришталево чистим і стерильним. Тому що ті, хто у влади, повинні брати на себе відповідальність", - попередив спікер.

  "Непопулярну, складну відповідальність, яку, ймовірно, не підтримуватиме у тому числі і їх електорат, принаймні, в короткостроковій перспективі. Але яка дасть країні можливість розвиватися - через рік, два, три. А працювати "сьогодні на сьогодні" - це не уряд, а піар-кампанія", - додав він.

   

  За матеріалами:  Украинская правда
  Адміністрація порталу закликає висловлювати свою думку щодо подій в Україні! Ваш коментар буде першим.

  Додати коментар
  Ім'я:
  Коментар:

  Введіть код, зображений на картинці:* Code

 6. Близькі статті:
  << Напередодні Різдва Ющенко зустрінеться з Богатирьовою і Тимошенко   Тимошенко: засідання Кабміну відбудеться 9 січня >>

 1. Всi права захищено © NewsPortal 2004-2007
 2. При повному, або частковому вiдтворенні матерiалiв сайту
 3. посилання на newsportal.com.ua обовязкове
 4. Разробка порталу - ТЗоВ "Сайт Iмiдж" www.siteimage.com.ua