google
 1. Керівництво "Нафтогаза" ініціює газотранспортний переділ

 2. Головна > Економіка > Керівництво "Нафтогаза" ініціює газотранспортний переділ
 3. 14.01.2008
 4. Надрукувати Надіслати електронною поштою
 5. Виконуючий обов'язки заступника голови правління НАК "Нафтогаз України" Ігор Діденко доручив провести роботу по розриву договорів на послуги з транспортування природного газу між ДК "Укртрансгаз" і газорозподільними підприємствами (облгази) з одного боку, і СП "Укргаз-енерго" - з іншого.

   

  ImageЗа інформацією співбесідника агентства, вимога не виконувати договору із СП і "збирати гроші із споживачів" також була озвучена начальником департаменту Нака Миколою Гончаруком в п'ятницю на селекторній нараді". Ініціатори розриву посилаються на ухвалу Кабміну №1729, яке визначає порядок забезпечення споживачів України природним газом.

  Джерело в "Нафтогазі" повідомило, що підприємства по газопостачанню і газифікації, а також представники "Укртрансгаза" не підтримали цю ініціативу. "Більшість компаній посилаються на умови ліцензій НКРЕ, згідно яким вони не мають права укладати договори із споживачами природного газу. Крім того, вони побоюються погіршення фінансового стану - засоби, що авансом отримуються від "Укргаз-енерго" за послуги з транспортування газу, є основним джерелом для
  відрахувань до бюджету і витрат на поточну діяльність", - відзначив співбесідник.

   

  За словами представника держкомпанії, у "Нафтогаза" сьогодні недостатньо важелів впливу, щоб примусити облгази розірвати договори, що діють. "З більше 50 підприємств по газопостачанню і газифікації НАК володіє контрольними пакетами акцій тільки в 17-18-ти. Вже зараз з областей звучать думки, що спроби "Нафтогаза" у приказному порядку розірвати договори на транспортні послуги є втручанням в господарську діяльність підприємств", - додав він.

   

  У "Укргаз-енерго" повідомили, що вимог про розірвання договорів по послугах на транспортування природного газу компанія не отримувала, а розрив договорів в односторонньому порядку заборонений законодавством. "На початку 2007 року ми уклали 5-річні контракти зі всіма компаніями, що транспортують і розподіляють газ по території України (ДК "Укртрансгаз" і облгази). На сьогоднішній день вони повністю виконуються сторонами, ми безперебійно поставляємо газ до засувки споживача, як і передбачено ліцензійними умовами НКРЕ. Ні правових, ні фінансових підстав для ревізії договірної бази не існує.

   

  Дії ж менеджерів "Нафтогаза" вкупі з неправомірним рішенням НКРЕ викликають побоювання, що йде цілеспрямоване штучне нагнітання ситуації у сфері газопостачань", - відзначив керівник прес-служби ЗАТ "Укргаз-енерго" Віталій Кисіль.
  Він також уточнив, що тільки за 11 місяців 2007 року ЗАО "Укргаз-енерго" сплатило компаніям, що надають послуги з транспортування і зберігання газу, більше 3 мільярдів гривень. Понад 2 мільярди гривень з цієї суми отримала ДК "Укртрансгаз".

   

  За матеріалами: УНИАН
  Адміністрація порталу закликає висловлювати свою думку щодо подій в Україні! Ваш коментар буде першим.

  Додати коментар
  Ім'я:
  Коментар:

  Введіть код, зображений на картинці:* Code

 6. Близькі статті:
  << Кінах: державна програма приватизації повинна бути прийнята в найкоротші терміни   Павленко обмежить рекламу алкоголю і тютюну >>

 1. Всi права захищено © NewsPortal 2004-2007
 2. При повному, або частковому вiдтворенні матерiалiв сайту
 3. посилання на newsportal.com.ua обовязкове
 4. Разробка порталу - ТЗоВ "Сайт Iмiдж" www.siteimage.com.ua