google
 1. Експерт: у Україні в 2008 році жити стане важче

 2. Головна > Економіка > Експерт: у Україні в 2008 році жити стане важче
 3. 26.12.2007
 4. Надрукувати Надіслати електронною поштою
 5. У Україні в 2008 році жити стане важче. Таку думку висловив директор Інституту економічного прогнозування НАНУ, академік Валерій Гєєц в коментарі газеті "Сьогодні".

   

  Image"Жити стане важче. Навіть якщо урожай-2008 буде хороший, на цьому збільшать прибуток виробники, а споживачі за харчі заплатять більше, адже у всьому світі продукти харчування дорожчають, а ми — відкрита економіка", - сказав Гєєц.

  Експерт сумнівається, що прем'єр-міністрові України Юлії Тимошенко вдасться добитися від Росії перегляду підвищення ціни газу з 130 доларів до 179,5 долара за тисячу кубометрів.
   
  "А це зростання позначиться і на виробництві, і на житлкомпослугах", - підкреслив він.

   

  У спадок" від колишнього Кабміну залишився прогноз інфляції на 2008-ий в 9,6% (спочатку в проекті економічного і соціального розвитку фігурувало 6,8%). Це при тому, що за 11 місяць 2007-го вже маємо 14,2% зростання цін на товари і послуги, за підсумками року буде мінімум 14,5%. І це при запланованому на 2008 рік зростанні доходів населення на 12,1% (проти 9,3% в 2007-му), зарплати — на 14,3% (у 2007-му — 12,1%).

  "Допускаю, що зростання зарплати буде навіть вище, до 20%, а у торговців, харчовиків, будівельників — до 25%", — сказав економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.

   

  За його словами, уряд Тимошенко напевно захоче сподобатися народу, може "вписатися" в 10% інфляції.

  Зокрема — за рахунок здешевлення імпортних товарів, для чого знадобиться ревальвація гривні.

  "Але при цьому ризикуємо "покласти на лопатки" наших експортерів — металургів, хіміків, а особливо — машинобудівників", - сказав він.

   

  "Судячи по першому прем'єрству Тимошенко, її пріоритетами стануть зростання зарплат, пенсій, соцвиплат, боротьба з інфляцією, наповнення ринку, в т.ч. за рахунок здешевлення імпорту, при цьому можлива ревальвація нацвалюти до 4,8 гривні за долар, що підірве експортерів і економіку в цілому", — говорить директор Міжнародного інституту приватизації, управління власністю і інвестицій Олександр Рябченко.

   

  За його словами, на першому етапі отримаємо збільшення зарплат і пенсій, а далі вірогідний провал.

  "Отримавши короткочасне зростання доходів населення, ми зіткнемося з "помстою економіки": безробіття в металургії і машинобудуванні, падіння експорту, а потім — новий витік інфляції", - сказав експерт.

   

  За матеріалами: АМИ "Новости-Украина"
  Адміністрація порталу закликає висловлювати свою думку щодо подій в Україні! Ваш коментар буде першим.

  Додати коментар
  Ім'я:
  Коментар:

  Введіть код, зображений на картинці:* Code

 6. Близькі статті:
  << Окремим підприємствам дозволять проводити низькоякісне паливо   Ціни на газ для населення в 2008 році не зміняться >>

 1. Всi права захищено © NewsPortal 2004-2007
 2. При повному, або частковому вiдтворенні матерiалiв сайту
 3. посилання на newsportal.com.ua обовязкове
 4. Разробка порталу - ТЗоВ "Сайт Iмiдж" www.siteimage.com.ua